Apie GLOBE programą
GLOBE programos pavadinimas siejamas ne su žodžiu „globe“ (liet. gaublys), kaip tai gali pasirodyti, nors pagal programos pobūdį sąsajų rasti būtų galima. Bet šis raidžių derinys – junginio Global Learning and Observations to Benefit the Environment santrumpa (liet. Mokymasis ir stebėjimai aplinkos labui). Tai yra tarptautinė aplinkosauginio ugdymo programa, telkianti mokinius, mokytojus ir mokslininkus tyrinėti aplinką. GLOBE programoje šiuo metu dalyvauja 26324 mokyklų iš 112 pasaulio šalių. Ši programa skirta gamtamoksliniam vaikų ir jaunimo ugdymui, praktinių įgūdžių formavimui bei tarptautiniam bendradarbiavimui pradinėse, pagrindinėse, vidurinėse mokyklose ir gimnazijose.
Savo darbą pradėjome nuo veiklos numatymo ir projekto sklaidos. Veiklos kryptys priklausė nuo mūsų galimybių, nes stebėjimus atlikti reikalingi prietaisai, kuriuos turėjome įsigyti patys. 2014 m. lapkričio mėnesį pasirinkome vietą (ant mokyklos stogo), nustatėme koordinates, vietovės aukštį virš jūros lygio, susikūrėme savo mokyklos puslapį. Pradžioje stebėjome tik debesų rūšis, debesuotumą procentais ir lėktuvų inversijas (pėdsakus danguje).
Vėliau ant mokyklos stogo pasistatėme meteorologinę stotelę. Pradėjome matuoti oro temperatūrą, drėgnumą, atmosferos slėgį, kritulių kiekį, kiekvienos dienos sniego storį ir sniego storį, susikaupusį per sezoną, atliekame fitofenologinius stebėjimus.
Džiaugiamės, kad stebėtojų būrys vis auga, kad yra mokinių, kurie nori gilinti savo žinias šioje srityje.
Pagal stebėjimų kiekį ir duomenų išsiuntimą į GLOBE sistemą mūsų mokykla yra Lietuvos mokyklų dešimtuke. Kaip paskatinimą, gavome kvietimą į mokymus-stovyklą „Auginkime mokslininką gamtinėje aplinkoje!“, skirtą tarptautinio Baltijos jūros projekto ir programos GLOBE dalyviams.
Mokinių veiklai šiame projekte vadovauja geografijos mokytoja Valentina Langienė ir biologijos mokytoja Birutė Noreikienė.