Kaip saugiai elgtis kelyje

• Paskelbė : Mindaugas
  • Paskelbta: 2022-09-15
  • Kategorija: Svarbu!

Kaip saugiai elgtis kelyje: naudingi patarimai tėveliams pasitinkant naujus mokslo metus

1. Mokslo metų pirmosiomis dienomis  parinkite saugų maršrutą į mokyklą ir atgal iš jos ir kartu su vaiku juo būtinai keletą kartų nueikite.
  2. Eidami per kelią vaiką laikykite už rankos.
  3. Per važiuojamąją kelio dalį eikite pėsčiųjų perėja, paisykite šviesoforo signalų, stebėkite eismo aplinką ir klausykite, eidami neužsiimkite pašaliniais darbais, pvz., nekalbėkite mobiliuoju telefonu, nerašykite žinučių.
  4. Nepalikite vaikų be priežiūros arti kelio (gatvės).
  5. Tamsiuoju paros metu skatinkite vaikus naudoti atšvaitus ar kitą šviesą atspindintį elementą (vaikui atšvaitą reikia tinkamai prisegti prie drabužių, kuprinės). Atšvaitai būtini einant tamsiuoju paros metu, lyjant, esant rūkui ar apniukusią dieną. Teisingai atšvaitus nešiojančius žmones vairuotojai pastebi iš toliau ir turi laiko pristabdyti mašiną ar sustoti.
  6. Įsėdę į automobilį (ir vairuotojai, ir keleiviai) privalo užsisegti saugos diržus.
  7. Paaiškinkite vaikams kaip atsakingai ir saugiai elgtis geležinkelio pervažose.

Tikimės ir linkime, kad visiems eismo dalyviams nauji mokslo metai bus saugūs.

Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centro informacija