Vilniaus Žemynos progimnazija

Vilniaus miesto šeštokų prancūzų kalbos konkursas

 • Paskelbė : Diana Pukšta
 • Paskelbta: 2018-03-19

Vilniaus miesto šeštokų prancūzų kalbos konkursas

 

Tradiciškai kovo mėnesį mokyklos organizuoja arba dalyvauja renginiuose, skirtuose tarptautinei Frankofonijos dienai paminėti. Nuo šios tradicijos neatsilieka ir mūsų progimnazijos prancūzų kalbos mokytoja su savo mokiniais. Jau dalyvavome Vilniaus miesto 7-tų klasių konkurse „Je parle français et toi?“. Užėmęs III vietą, Linas Ruželė pateko į finalą Kaune, kur irgi užėmė III vietą. 7a klasės merginos ruošiasi prancūziškų dainų festivaliui. Dar laukia aštuntokų olimpiada.

Prieš keletą metų gimusi idėja rengti Žemynos ir Emilijos Pliaterytės progimnazijų šeštokų konkursą peraugo į Vilniaus miesto šeštų klasių prancūzų kalbos konkursą, kuris vyko kovo 14 dieną mūsų progimnazijoje. Šiemet dalyvavo trylika komandų. Sulaukėme svečių iš Trakų Vytauto Didžiojo gimnazijos. Mūsų mokyklai atstovavo 6f ir 6g klasių komandos. Vertinimo komisija, vadovaujama Lietuvos edukologijos universiteto dėstytojos Linos Česnulevičienės, atidžiai stebėjo mokinių veiklas ir vertino jų žinias ir gebėjimus. Mokiniai rašė diktantą prancūzų kalba, žaidė interaktyvų žaidimą, kalbėjo prancūziškai ir programavo. Kiek žinau, tai pirmas bandymas Lietuvos mokykloje programuoti prancūziškai. Suvedus rezultatus, paaiškėjo, kad raštingiausi mokiniai (geriausiai parašę diktantą) mokosi „Saulės“ privačioje gimnazijoje, o gudriausios šeštokų komandos yra „Saulės“ privačioje gimnazijoje (I vieta), Vilniaus Gabijos gimnazijoje (II vieta), Vilniaus „Genio“ progimnazijoje (II vieta) ir Vilniaus Žemynos progimnazijos 6f klasėje (II vieta).

Sveikiname 6f klasės komandą (Tija Boicova, Aiva Matuliauskaitė, Tomas Kubilius), užėmusią II vietą Vilniaus miesto šeštų klasių prancūzų kalbos konkurse.

Dėkoju mokytojams, padėjusiems rengti šį konkursą: progimnazijos direktorei Eugenijai Surmilavičienei ir pagrindinio ugdymo skyriaus vedėjai Jurgitai Miškinytei už visokeriopą pagalbą, Reginai Danelavičienei už plakatą, Dianai Vaškevičienei už programavimo užduočių parengimą, Pavelui Fikert ir Romui Čiupailai už suvenyrų gamybą.

Dėkoju 6g klasės mokiniams Rusnei Davulytei, Ievai Jočytei ir Dominykui Ugniui Valiaugai už dalyvavimą konkurse ir visokeriopą organizacinę pagalbą, 6f klasės prancūzų grupės mokiniams už pagalbą organizuojant šį renginį.

Svečių atsiliepimai apie renginį

Mokinių: „Renginys labai patiko. Siūlau ir toliau rengti tokius renginius.“ „Viskas buvo puiku. Labai įdomios užduotys. Mokytojai taip pat yra draugiški, padeda, jei ko nesuprantame.“ „Viskas labai patiko. Nelabai patiko, kad, kai programavome, truputį strigo kompiuteris. Tikiuosi, kad ir kitais metais bus šis renginys.“ „Labai įdomu. Norėčiau daugiau programavimo.“ „Man labai patiko visi etapai, nes buvo linksma, įdomu ir daug ką sužinojau.“

Mokytojų: „Puikus renginys, labai įdomios ir apgalvotos užduotys, siūlau šį renginį organizuoti ir kitais metais.“ „Ačiū mokytojoms, organizavusioms šį renginį! Viskas puiku!“ „Buvo puiku! Geros emocijos, įvairios užduotys, linksmi mokytojai ir dėstytojos. Gal galėtų būti mažiau mokinių...“

 

Regina Sutkienė

 

Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroninis dienynas
 • Asmens duomenų apsauga
 • Korupcijos prevencija
 • Priėmimas į progimnaziją
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.05 - 12.50
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40