Vilniaus Žemynos progimnazija

Susitikimo akimirkos su rašytoja Rebeka Una

 • Paskelbta: 2016-02-18
Susitikimo akimirkos su rašytoja Rebeka Una   Vasario 10 d. mūsų mokyklos aštuntokai susitiko su rašytoja Rebeka Una, knygos ,,Atjunk’’ autore. Ši knyga yra įtraukta į 2015 metų knygos paaugliams penketuką. Susitikime dalyvavo Nacionalinės Martyno Mažvydo bibliotekos Vaikų literatūros centro aptarnavimo ir edukacijos skyriaus vyriausioji bibliotekininkė Jūratė Pocienė. Ji pristatė akcijoje “Metų knygos rinkimai 2015” dalyvaujančių knygų paaugliams penketuką, pakvietė moksleivius skaityti ir aktyviai dalyvauti Metų knygos rinkimuose. Rebekos Unos pirmoji knyga „Atjunk“ tapo leidyklos “Alma littera“ 2014 m. pirmą kartą Lietuvoje skelbto Paauglių ir jaunimo literatūros konkurso laimėtoja. Rašytoja, matydama, kaip vis tobulėjančios technologijos keičia šiuolaikinių paauglių gyvenimą, jų tarpusavio ryšius ir mąstymą, pasirinko distopijos žanrą ir sukūrė, jos pačios žodžiais tariant, „siaubo knygą be siaubo elementų“ apie gyvenimą tolimoje, o gal ir nelabai tolimoje, ateityje. Šis žanras yra vienas populiariausių jaunimo tarpe, tačiau lietuvių paauglių literatūroje pasirodė pirmą kartą. Tai ir sukėlė daugybę diskusijų. Knygos pavadinimas skamba kaip pagalbos šauksmas. Šaltas ir kapotas stilius, trumpi sakiniai, jokių gamtos aprašymų. Sterilioje aplinkoje gyvena žmonės, kurie neturi nei pojūčių, nei jausmų, čia lavinamas tik protas, o bet koks fizinis veiksmas, pavyzdžiui, bėgiojimas po parką, gyvas bendravimas su draugais ar artimaisiais yra tik laiko švaistymas ir rekomendacijų laužymas. Ar toks pasaulis, kuriame visus darbus atlieka biorobotai, o žmogus apsaugotas nuo bet kokio skausmo – fizinio ir dvasinio, kur viskas iki smulkmenų suplanuota, tikrai yra tobulas? Išanalizavusi visą knygą, autorė paliko skaitytojams daug neatsakytų klausimų. Atsakymų teks ieškoti ne tik knygoje, kur palikta daug vietos savoms interpretacijoms, bet ir savyje. Susitikimo pabaigoje Rebeka Una mielai dalijo smalsiems žemyniečiams autografus ir dar padiskutavo rūpimomis aktualijomis…   Bibliotekos vedėja Janina        
Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroninis dienynas
 • Asmens duomenų apsauga
 • Korupcijos prevencija
 • Priėmimas į progimnaziją
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.05 - 12.50
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40