Vilniaus Žemynos progimnazija

Susitikimo akimirkos su rašytoja Kristina Gudonyte

 • Paskelbta: 2016-02-04

Susitikimo akimirkos su rašytoja Kristina Gudonyte

  Vasario 2 d. mūsų progimnazijos salėje įvyko akcijos „Metų knygos rinkimai 2015“ knygų paaugliams pristatymas ir susitikimas su rašytoja Kristina Gudonyte. Dalyvavo 5g, 6g ir 7g klasių moksleiviai. Renginį vedė ir knygas pristatė Vaikų literatūros centro Tyrimų ir sklaidos skyriaus vedėja, Lietuvių literatūros ir tautosakos instituto doktorantė Inga Mitunevičiūtė. Ji supažindino su balsavimo taisyklėmis ir paragino aktyviai dalyvauti rinkimuose. Po to žodis buvo suteiktas K. Gudonytei. Gudonytė – aktorė, dailininkė (surengta 15 autorinių tapybos darbų parodų), rašytoja, populiarių televizijos filmų („Dvynukės“, „Dvynukės ir dvynukai“ ir kt.) ir daugybės spektaklių scenarijų autorė ir režisierė, televizijos serialo „Neskubėk gyventi“ scenarijų bendraautorė. Lemtingas posūkis jos gyvenime įvyko 2002 m., kai susilaužiusi koją buvo priversta riboti savo kūrybinę veiklą. Kadangi nuo gimimo yra labai veikli ir energinga (nuo šešerių metų pradėjo vaidinti scenoje), pradėjo rašyti. Taip gimė pirmoji jos knyga „Gėlių dvaras“. Antroji Kristinos Gudonytės knyga „Blogos mergaitės dienoraštis“ pelnė „Metų knygos 2009“ paaugliams titulą. Rašytoja prisipažino, kad labai myli paauglius, todėl ir trečioji jos knyga „Ida iš šešėlių sodo“ – apie paauglių problemas, jų psichologiją ir didžiausią vertybę – meilę. 2012 m. ji buvo išrinkta Metų knyga paaugliams. Ketvirtoji K. Gudonytės knyga „Jie grįžta per pilnatį“ šiemet irgi dalyvauja Metų knygos paaugliams rinkimuose. Ši knyga yra istorine tematika, todėl medžiagos teko ieškoti Lietuvos istorijos archyvuose. Knygoje persipina praeities ir dabarties įvykiai, o veiksmas vyksta Vilniaus senamiestyje. Rašytoja perskaitė ištrauką iš knygos, papasakojo linksmų istorijų iš savo jaunystės, atsakinėjo į mokinių klausimus.Viena skaitytoja paprašė, kad būtų parašytas šios knygos tęsinys. Tai autorę ir prajuokino bei pradžiugino, o taip pat ir įpareigojo. Nepastebimai prabėgo susitikimo laikas, nes Kristina Gudonytė pasirodė esanti ne tik rašytoja bet ir paauglių draugė, taip gerai suprantanti jų pasaulį, problemas, pirmąją meilę… Mokiniai, atsisveikindami su rašytoja, įteikė jai tulpių puokštę ir rikiavosi į eilę autografų.   Bibliotekos vedėja Janina Bėruvienė
Nepamirškite padėkoti autoriui
 • Elektroninis dienynas
 • Asmens duomenų apsauga
 • Korupcijos prevencija
 • Priėmimas į progimnaziją
Pertrauka
 • 1. 08.00 - 08.45
 • 2. 08.55 - 09.40
 • 3. 09.50 - 10.35
 • 4. 10.55 - 11.40
 • 5. 12.05 - 12.50
 • 6. 13.00 - 13.45
 • 7. 13.55 - 14.40